Różnorodność

Wraz z rozwojem naszej organizacji nie pozostajemy obojętni na kwestie związane z różnorodnością w miejscu pracy. Stworzyliśmy wewnętrzny plan budowania kultury otwartości i równości. Wyznaczyliśmy główne obszary działania: Integrowanie pracowników wewnątrz Grupy SUEZ.

Promujemy zatrudnienie kobiet

W Grupie SUEZ w Polsce pracuje prawie 400 kobiet. Panie są obecne w każdej naszej działalności. Zajmują różne stanowiska, od prezesów zarządów, realizując inżynierskie zadania w instalacjach, po laboratoria, obszary HR, księgowości, sprzedaży, marketingu i komunikacji i wiele innych.

16,4%

naszych pracowników to kobiety

33,1%

naszych menadżerów to kobiety

Zatrudniamy pracowników w każdym wieku

W SUEZ Polska doceniamy zarówno energię młodości, jak doświadczenie i mądrość dojrzałości. Zatrudniamy pracowników w każdym wieku, w każdym dziale i na wszystkich poziomach struktury organizacyjnej. Wiemy, jak wiele wszyscy od siebie możemy się nauczyć.

Pracownicy na różnych stanowiskach

W każdym dziale naszej firmy zatrudniamy osoby na bardzo różnych stanowiskach. Przekrój zadań obejmuje czynność, które są wykonywane przez osoby o różnych kwalifikacjach. Doceniamy pracę każdego pracownika, bo każdy z nas ma wpływ na jakość świadczonych usług i każde zadanie jest ważne dla ostatecznego efektu. Razem tworzymy jakość.

 

 

Pracownicy z niepełnosprawnościami w naszej firmie

Zatrudniamy osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, które są fachowcami w swoich dziedzinach. Do każdego z naszych pracowników podchodzimy indywidualnie, kierując się jego potencjałem, możliwościami i mocnymi stronami. Zawsze staramy się szukać optymalnych rozwiązań podnoszących efektywność wykonywanej pracy, a jednocześnie eliminujących trudności i ograniczenia. Dlatego też część osób z niepełnosprawnościami wykonuje swoje codzienne obowiązki zdalnie (w domu), co pozwala rozwiązać problematyczną kwestię dojazdów do pracy.

W lipcu 2016 roku odebraliśmy nagrodę w ramach Programu „Włącz się” hiszpańskiej fundacji „La Caixa” w kategorii duża firma, która bierze udział w aktywizacji zawodowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

„Dla mnie praca w SUEZ Polska jest spełnieniem marzeń i czymś, czego poszukiwałam bardzo długo. Marzyłam o pracy, która z jednej strony będzie dostosowana do moich ograniczeń (będzie zdalna), a z drugiej pozwoli mi w pełni wykorzystywać posiadane umiejętności oraz spełniać aspiracje zawodowe. Najlepsze w naszej firmie jest to, że ludzie koncentrują się na możliwościach, a nie ograniczeniach i niepełnosprawności”. Każdemu życzyłabym pracy w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest SUEZ Polska, gdzie niezwykłą atmosferę tworzą cudowni ludzie, z którymi mam przyjemność współpracować”.

Iga
Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji i Projektów HR
Koordynator ds. Pracowników z Niepełnosprawnościami